data.mdx.frontmatter.hero_image

Chmury Publiczne – Przegląd ofert na początek

2018-08-30 | Bez Kategorii | bd90

Nie łatwo podejmować decyzje, gdy brakuje nam doświadczenia. Gdy chcemy się napić kakałka możemy sięgnąć po pierwsze lepsze. Czy to jednak odpowiednia decyzja? Świat chmur publicznych jest ogromny. Nikt nie może temu zaprzeczyć. Przed wyborem odpowiedniego provider-a trzeba się sporo nagłowić. Dlatego też przygotowałem małe zestawienie. Przedstawię listę dostępnych benefitów i korzyści. Mam nadzieje, że pomoże wam to w rozpoczęciu swojej przygody z chmurą publiczną.

Azure:

Zaczynam od naprawdę mocnego zawodnika: Azure. Chmura, która powoli wkracza do mojej codziennej pracy, oferuje: $200 na 30 dni. Niektóre usługi pozostają darmowe przez 12 miesięcy. Część możliwości jest po prostu darmowa - przez cały okres użytkowania.

Wszystkie szczegóły tej oferty możecie znaleźć tutaj: https://azure.microsoft.com/en-us/free/

UPDATE 17.12.2018

Jeżeli w firmie posiadamy subskrypcje MSDN to wtedy otrzymujemy co miesiąc 45€.

AWS (Amazon Web Services)

AWS to największy konkurent Azure. W ramach zachęcenia do korzystania ze swoich usług część z nich udostępnia za darmo na okres 12 miesięcy. Niestety, nie znalazłem żadnej informacji na stronie AWS, o jakimś darmowym budżecie do "przepalenia".

Spis darmowych usług możecie znaleźć tutaj: https://aws.amazon.com/free/

Aruba Cloud

Idąc dalej mamy ofertę od Aruba Cloud. Jest to pierwsza chmura w tym zestawieniu, która ma swoje data center-a w Polsce. Na "dzień dobry" otrzymujemy... 8 zł. Mało? Mogłoby się tak wydawać, jednak budżet ten pozwala uruchomić dwie maszyny wirtualne na cały miesiąc (ewentualnie jedną na dwa). Osobiście, po filmach Mirka Burnejko na temat Aruba Cloud, przetestowałem ją i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony :)

Więcej informacji na temat oferty na start znajdziecie tutaj: https://www.arubacloud.pl/przetestuj-za-darmo.aspx

Alibaba Cloud

Nie będę kłamał. Przed rozpoczęciem tego artykułu nawet nie znałem oferty Alibaba Cloud. Jak to w takich przypadkach bywa słyszałem, że coś takiego istnieje. Ba, nawet natchnąłem się na ich reklamy facebookowe. Przekonany o supremacji Azure nie poczuwałem potrzeby zajrzenia. A tu proszę! Niby nie pozorny gracz, a mają całkiem zacną ofertę "na start". Otrzymujemy w niej $300 na 60 dni.

Wszystkie informacje na temat tej oferty, jak i listę usług alibaba cloud, możecie znaleźć tutaj: https://www.alibabacloud.com/campaign/free-trial

Google Cloud Platform

Przyszła pora na ostatniego przedstawiciela "wielkiej trójcy" chmur publicznych. Google Cloud Platform oferuje na start $300, które można rozdysponować na co się tylko chce, przez okres 12 miesięcy. Dodatkowo część usług jest dostępna za darmo przez cały czas.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://cloud.google.com/free/

Oracle Cloud

Kolejna chmura publiczna od dużego gracza na rynku. Firma Oracle oferuje $300 na 30 dni. Wszystkie informacje na ten temat możęcie znaleźć tutaj: https://cloud.oracle.com/en_US/tryit

OKTAWAVE

Na liście znalazła się również propozycja w 100% polska. Oktawave oferuje na start 25 zł. Wszystkie informacje na ten temat możecie znaleźć tutaj: https://www.oktawave.com/pl/25_zl_na_start.

Istnieje też, w odróżnieniu od reszty chmur, pewien pakiet specjalny: "freetier". Pozwala, za darmo, wykorzystywać jakąś część zasobów przez 12 miesięcy. Jest to ułatwienie np. w przypadku projektów edukacyjnych. Szczegóły znajdziecie tutaj: https://www.oktawave.com/pl/freetier

Podsumowanie

Czy to wszystkie chmury publiczne? Oczywiście, że nie. Jak rodzajów kakałka tak i chmur jest dużo więcej. Uwzględniłem w zestawieniu tylko te posiadające coś w rodzaju oferty "na start". Jeżeli znasz jeszcze jakieś chmury, które mają taką ofertę to proszę napisz mi wiadomość przez stronę kontakt, lub po prostu zostaw komentarz. Bardzo chętnie będę dopisywał nowe pozycję w tej liście.

Mam nadzieje że ten artykuł pomoże wam zacząć swoją rzygodę że światem chmury publicznej.

Do Następnego!

Cześć

By Bd90 | 30-08-2018 | Bez Kategorii