data.mdx.frontmatter.hero_image

Co możesz otrzymać będąc studentem?

2019-01-04 | Bez Kategorii | bd90

"W życiu nie ma nic za darmo" Maksyma ta przez długi czas chodziła za mną. I w sumie tak jest, ale z pewnymi wyjątkami :P W dzisiejszym artykule chciałbym wam przedstawić na jakie bonusy może liczyć student od różnych firm. Postaram się w miarę możliwości aktualizować ten artykuł więc zachęcam do zaglądania tutaj od czasu do czasu ;)

Github Student Developer Pack

https://education.github.com/pack

Zaczynamy zdecydowanie od największej ilości dostępnych usług w jednym developers pack-u. Pełne zestawienie możecie znaleźć na stronie Github-a.

Tutaj możemy otrzymać kilka $ w:

I wiele wiele innych, bardzo polecam przyjrzeć się tej ofercie.

JetBrains Students

https://www.jetbrains.com/student/

W ofercie dla studentów dostajemy dostęp do całego asortymentu JetBrains. Mamy tutaj najlepsze środowiska programistyczne z jakich mogłem korzystać. Takie IDE jak InteliJ, PhpStorm, WebStorm, RubyMine znalazły naprawdę olbrzymię grono odbiorców.

Dodatkowym bonusem jest także dostęp do takich narzędzi jak TeamCity czyli server CI / CD, a także zestaw pluginów do Visual Studio, które chce posiadać każdy programista .NET.

Microsoft Azure Free Trial

https://azure.microsoft.com/en-us/offers/ms-azr-0044p/

Co tu dużo pisać. Azure daje 200$ do wykorzystania na usługi wewnątrz tej chmury. Przyjemne jest to, że nie musimy podawać karty kredytowej w czasie rejestracji konta. Dodatkowo, po wykorzystaniu środków na koncie lub przekroczenia daty ważności, konto nie przeskakuje na sposób płatności Pay as You Go tylko są na nim ubijane wszystkie aktywne usługi.

Intel Tools For Students

https://software.intel.com/en-us/qualify-for-free-software/student

Intel oferuje kilka programów takich jak

  • Intel® Parallel Studio XE
  • Intel® System Studio
  • Intel® Distribution for Python

Osobiście nie korzystałem z nich, ale w przyszłości chciałbym wypróbować możliwości Intel® Parallel Studio XE.

Axure

https://www.axure.com/edu

Teraz coś nie programistycznego. Jako student możecie otrzymać licencję chyba najbardziej znanego oprogramowania do makietowania aplikacji, AXURE . Jeżeli macie jakiegoś znajomego UX-owca, który jeszcze go nie posiada, to dajcie mu znać.

Bitbucket

https://www.atlassian.com/software/views/bitbucket-academic-license.jsp

Każdy doświadczony programista nie wyobraża sobie tworzenia projektu grupowego bez systemu kontroli wersji. Bitbucket oferuje nieograniczoną liczbę prywatnych repozytoriów, zespołów etc.

Office 365

https://www.microsoft.com/en-in/education/students/default.aspx

Posiadając legitymacje studencką możecie otrzymać pełny pakiet Office 365 za darmo. Dodatkowo macie jeszcze 10% zniżki na urządzenia. Więcej się dowiecie z link powyżej :)

Podsumowanie

Będąc jeszcze na studiach otrzymujecie bardzo wiele możliwości otrzymania wysokiej jakości oprogramowania w celach edukacyjnych (chociaż czasami zdarza się też komercyjna licencja). Niech wam służy jak najlepiej :)

Jeśli znasz jeszcze jakieś ciekawe promocje dla studentów związane z światem IT to proszę daj znać w komentarzu, dopiszę to do tej listy :)

Do Następnego!

Cześć :)

By Bd90 | 04-01-2019 | Bez Kategorii